Plafón nespadol, médiá neprišli

Autor: Marek Šefčík | 9.2.2010 o 21:25 | Karma článku: 9,43 | Prečítané:  1501x

Riaditeľ nášho Gymnázia pozval zaujímavého hosťa. A urobil dobre.

Jozef KováčikJozef Kováčikwww.postoy.sk

Dnes k nám zavítal. Hovoril pre stovku študentov a niekoľkých pedagógov. Hovoril pútavo, zaujímavo. Rozobral tému médií, reklamy, skrytej reklamy, informácií, ich šírenia, ich vplyvu na naše správanie, odkrýval ich nezmazateľnú stopu, ktorá sa vrýva do nášho podvedomia... "Napríklad táto prednáška... Je to pre média téma?" - opýtal sa v istom momente poslucháčov prednášajúci hovorca Konferencie biskupov Slovenska Jozef Kováčik. "Jasné, že nie je." - odpovedal si vzápätí sám. "Ale keby tu tak spadol plafón a bolo by tu 10 mŕtvych, hneď by sem došli..." - dodal s istotou.

Predovšetkým mládež, ktorá hľadá, hľadá pravdu, hľadá seba, odkrýva tajomstvá života, formuje sa, je najzraniteľnejšia v tejto oblasti. Reklama a toky rôznych informácií, hudobné štýly sú tvorené pre ňu a namierené práve na masírovanie jej názorov, postojov a životných rozhodnutí. Aj preto chcem i touto formou poďakovať prednášajúcemu Jozefovi Kováčikovi za to, že niektoré veci objasnil, pred inými varoval a prispel tak k pozitívnemu formovaniu našich študentov, nabádal ich k rozlišovaniu dobra a zla, toho, čo im môže pomôcť, ale i ublížiť.

"Ani Markíza, ani Jojka sa neobjavili. Lebo nespadol plafón. Ale aj blog je v dnešnej dobe internetu médium. A tu, tá informácia o vašej prednáške v Šaštíne-Strážach, už ostane na furt. Pre nás bola zaujímavá, aj keď pre nich možno nie." Vďaka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

V koalícii je rozpor, Most nepodporí návrh Smeru

Smer sa pri návrhu zákona o budúcich dôchodkoch obráti na opozíciu.

DOMOV

Meno Kaliňákovej asistentky sa objavuje pri kauzách

Priezvisko Zuzany Pisoňovej sa viackrát objavuje v kruhu kamarátov exministra.


Už ste čítali?