Rafaju, Rafaju... Uč sa!

Autor: Marek Šefčík | 23.4.2009 o 18:31 | Karma článku: 13,58 | Prečítané:  1804x

Ministra obranára miliardové lopaty katapultovali na post veľvyslanca pri NATO. Zverstvá v policajnom zbore vnútorným ministrom ani nepohli. Nástenkové miliardy ministrom stavbárom síce pohli, ale od toho istého blata zahumusená paprča tam zasadla. Minister najspravodlivejší, bezchrbtokostý klamár a mafiokámoš si už teraz brúsi zuby na vyššie sudcovské kreslá...

Takýchto "morálnych" prototypov je v tej našej podarenej vláde habakuk. Ale ešte jedného nesmiem opomenúť. Či dvoch. Vulgárny tankista a jeho poskok podpisman rafraf. Všetkým by som chcel dať do pozornosti, ako reagovať, keď poslanec prešľapne. Skoroprezidentka Iveta sa ani neobohatila, ani neokradla krajinu, ani sa nekamaráti s mafiánom, ani nezapiera nos medzi očami, iba, ako sama hovorí, konala skratovo a porušila zákon, keď hlasovala aj za kolegyňu. Keď sa to stalo, až k nám domov som počul hlboký viachlasný výdych koaličníkov, ale nad všetkými výdychmi sa niesol ten najmocnejší - priemerov. Konečne! Veď to sa už nedalo vydržať, ani uniesť toľko bordelu, čo sa na nás za ostatné tri roky nalepilo. Nech si to zlízne aj Radičová a jej strana. Novinári do nej! Asi toto som si v tom výdychu prečítal... A ľaľa! Netrvalo dlho a jeden z najpopulárnejších politikov opozície si nielenže priznáva chybu, ale dokonca sa vzdáva svojho poslaneckého mandátu. Áno, po nespornom pochybení bolo jej povinnosťou postaviť sa k tomu "chlapsky".

Heeeej! Rafraf! Čuješ?! Tebe sa stalo niečo podobné (odhliadnuc od toho, že si svojim činom aj okradol štát) a stoličky v parlamente si sa nevzdal! Ba čo viac? Ty si zatĺkal. Fuj! Ale ja viem, v tvojom prípade je to ako s tým hrachom a stenou. Slušnosť, charakter, kultúra sú síce slovenské slová, ale ich obsah si, po vzore svojho pána, nikdy neosvojíš.

A vy ostatní? Máte za ušami ešte väčšie špinavosti, ako ten neborák... Vyzerá to tak, že ani vy, ani váš súdruh priemer si z toho nič nerobí. A jeho tri minúty? Toho sa nebojí nikto. Aj keby ste leteli, tak najskôr vám nájde ešte lepší post.

... ona teda odišla... ale vy v tých svojich žumpách ostávate. Prajem príjemnú plavbu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščák strávil noc za mrežami. Môže tam pobudnúť dlhšie

Po zásahu sa vzdal výkonných funkcií v Pente. Ostáva spolumajiteľom.


Už ste čítali?